28 Aralık 2010 Salı

Beady Eye Takibine Devam: Four Letter Word

Beady Eye üzerine çeşitli eleştiriler devam ediyor: Müzik kalitesinden şüphe duyanlar, ikna edici olmayan duruşları, parçaların fazlasıyla aynı çizgide devam ediyor olması ve bir noktadan sonra dinlenilmeyecek kadar kendini tekrarlayan nakarat ve gitarların kafa şişirmesi. 28 Şubat'ta çıkacak olan 'Different Gear, Still Speeding' albümünün açılış parçası olarak seçtikleri ve geçen hafta grubun resmi internet sitesine koydukları 'Four Letter Word' klibi, grubun tanıtımı açısından önemli bir fikir vermektedir.

Beady Eye / Four Letter Word (2010)


Grubun aşağı yukarı önümüzdeki aylarda bizlere ne türde bir imaj sunacağını anlamaya çalışıyoruz. Liam Gallagher'ın agresif ve umursamaz vokali, arka ve ön planlarda yoğun bir şekilde görülen 60'lar fantezisiyle uyum içinde, İngiltere'nin 'Mod Subculture' çatısı altında uyarlanan ve kanımca kendi alanlarında 'istediklerini yapabilmiş' bir müzik ve konsept içinde devam ediyorlar.

Önceki yazımda da belirttiğim gibi, Beady Eye, kesinlikle Oasis grubunun bir uzantısı olarak karşılaştırılmamalı; Liam Gallagher'ın obsesif bir şekilde sürdüreceği John Lennon ve 60'lar takıntısı, önümüzdeki aylarda karşımıza farklı yerlerden çıkacak.

1 yorum: