4 Şubat 2014 Salı

HOLY WAVE / / RELAXBelli bir dönemi takip eden insanların belki de en büyük ortak noktası Dönem Müzik denilen şeyin takıntıya çok müsait olmasıdır. Dönem Müzik pis bir hafızadır, sevdiğiniz şeyleri bulmaya değil, yapamadığınız şeyleri bulmaya yardımcı olur, sakarlıklarınızı, canınızı acıtan sesleri ayırt eder. Bu süreç anlaşılmayan bir şeydir, kimse de iki kolunuzdan tutup kendi kendinize başlattığınız bu oyunu sonlandırmak için cesaret etmez. Müzik kişisel bir şeydir ve herkes haklıdır.

Müzik dinlerken yükselirsiniz ve o an kutsaldır. Duygu mühendisliği diye bir şey olsa, herkes dinlediği parçanın patentini alabilmek için kendini vezir eder, rezil de eder. İyi ki de öyle. Bizi yine kurtaracak yegane şey, içimizdeki çelişki, tamamlanmamışlık ve yarım kalışımız olacaktır.

Holy Wave / Relax Austin çıkışlı topluluğun ikinci albümüdür, psychedelic müziğin iddialı adamlarıdır, kankaları Night Beats, Tamaryn, Black Angels, Growlers gibi aynı sepette yolculuğa devam edenlerdir.seçtiklerimiz:

açılış parçası Do You Feel It / /

aynı hiza ve hızda altı dakika süren Night Tripper, ince piyano tıngırtısıyla Oasis, dağınık riff'leriye Velvet Underground / /

rüyadan çıkma boğuk ses ve acelesi olmayan gitarlarıyla dans ettiren Star Stamp / /

psychedelic müziğin ayrılmaz matematiği yavaş başlayıp kayışı koparanla Shamania / /

seslerin bir anda bir araya geldiği ve nereye bakacağınızı şaşıracağınız Change Your Head / Ecstasic Moment

ve single olarak albümden ilk ipucunu birkaç ay önce veren Wet and Wild

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder